top of page

ЗВІТ ЗАВІДУВАЧА

Духівського дошкільного навчального

закладу «Барвінок»

про роботу керівника ДНЗ у 2016/2017 роках

та підготовку до нового навчального року

Звіт завідувача Духівським дошкільним навчальним закладом «Барвінок» про роботу керівника ДНЗ у 2016/2017 роках та підготовку до нового навчального року

Протягом навчального року ДНЗ «Барвінок» працював за Базовою програмою розвитку дитини дошкільного віку «Впевнений старт» . Навчальний план, складений на основі програми, що забезпечує всебічний розвиток особистості дитини, згідно з Законом України «Про дошкільну освіту» та Базового компонента дошкільної освіти в Україні. Освітній процес у ДНЗ «Барвінок»  здійснювався за пріоритетними напрямами роботи, які сприяли здійсненню системного підходу до формування цілісної дитячої особистості за лініями розвитку та сферами життєдіяльності. В 2016-2017навчальному році функціонувала 1 різновікова група, її відвідували 16 дітей. Педагогічними працівниками, медичним та обслуговуючим персоналом дошкільний заклад забезпечений. . До нового навчального року відремонтовано групове приміщення. Підтримується належний технічний та санітарний стан для перебування дітей. Функціонування дошкільної освіти у 2016-2017 н. р. регламентувалося нормативно-правовими актами, зокрема: Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Положенням про дошкільний навчальний заклад, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 № 305, наказами Міністерства освіти і науки України від 24.04.2003 № 257 «Про затвердження Примірного статуту дошкільного навчального закладу», від 28.10.2008 № 985 «Про затвердження Інструкції з організації охорони життя і здоров’я дітей у дошкільних навчальних закладах», інструктивно-методичними листами: «Про режим роботи дошкільних навчальних закладів» (від 24.01.2007 № 1/9-36), «Про організацію обліку дітей дошкільного віку» (від 07.05.2007 № 1/9-263), «Про систему роботи з дітьми, які не відвідують дошкільні навчальні заклади» (від 04.10.2007 № 1/9-583), «Про проведення державної атестації дошкільних навчальних закладів» (від 27.11.2007 №1/9-711), «Про здійснення соціально-педагогічного патронату» (від 17.12. 2008 № 1/9-811); Базовий компонент дошкільної освіти в Україні, коментар до Базового компоненту дошкільної освіти, Базова програма розвитку дитини дошкільного віку «Впевнений старт»; статут ДНЗ «Барвінок» та річний план роботи «Барвінок»  на 2016-2017 навчальний рік.

Всі зусилля педагогів були направлені на виконання наступних завдань:

1. Формування пізнавальної активності на засадах інтегрування родинного і суспільного виховання із залученням батьків до участі в навчально-виховному процесі дошкільного закладу.

2. Активізація рухової сфери дошкільнят шляхом створення психолого-педагогічних умов розвитку творчої особистості, тісних взаємозв’язків усіх видів оздоровчої діяльності у співпраці з родиною.

3. Розвиток валеологічної свідомості та виховання позитивного емоційного ставлення до природи на засадах зміцнення фізичного та психічного здоров’я кожного вихованця.

Розвивальне, індивідуально орієнтоване навчання дошкільників молодшого віку проводилося фронтально, по підгрупах або індивідуально, залежно від змісту, завдань, складності, особливостей життєвої ситуації, об’єктивної потреби. Колективна чи групова діяльність дошкільників здійснювалася на заняттях, що мають визначений час, місце, обладнання, інструменти, наочність, доцільно час від часу, не надаючи домінуючого значення та забезпечуючи продуктивність. Колективна організація дітей виконувалася у спільному спостереженні, екскурсіях, перегляду театралізованих вистав, проведенні святкових ранків, створенні спільного продукту творчої, мовленнєвої, образотворчої діяльності. Провідним видом діяльності для дитини є ігрова діяльність. Практика показує, що гра – та чарівна паличка, яка перетворює процес навчання на цікаву, захоплюючу пригоду. Гра орієнтує малюка в соціальній дійсності, виховує в нього прагнення до суспільно значущої і суспільно оцінюваної діяльності. Тому в нашому закладі приділяється велика увага різноманітним ігровим вправам, яки пропонуються дітям як під час занять, так і протягом дня, діти набагато легше засвоюють матеріал, працюють із більшим зацікавленням. На належному рівні велася робота художньо-естетичної лінії розвитку за сферами «Культура», «Люди», «Природа». Систематично планувалися заняття з нетрадиційними формами роботи, вихователі частіше включали і використовували зображувальну діяльність, як частину комплексного заняття, залучалася робота музичного керівника. Проводячи роботу з забезпечення фізичного та психічного здоров’я дітей молодшого дошкільного віку спирались на вікові можливості дітей, взаємозв'язок відносин, на розуміння ними причино-наслідкових зв’язків, а також на яскраво-емоційне ставлення дітей до виконання вправ та завдань. Завдяки чому підвищились основні навички та вміння дітей молодшого дошкільного віку, розвиваються пізнавальні здібності, соціально-моральні якості, вдосконалюється художньо-естетичний розвиток. Крім того, на заняттях діти засвоювали загальноприйнятні норми поведінки, зміст і особливості виконання певних соціально-статевих ролей за сферою «Я Сам». Аналізуючи рівень розвитку дітей молодшого дошкільного віку, можна зазначити, які зміни відбулися протягом навчального року. Завдяки активному використанню завдань з логічного мислення, значно збільшилась кількість дітей з високим рівнем засвоєння математичних понять, знань з музичного виховання. Покращився показник розвитку мовлення дітей, малюки підтримують розмову з дорослим. Значною мірою цьому сприяло те, що вихователь Ятченко Л.В. приділяє велику увагу навчанню дітей мовному етикету,праці в природі, екологічному вихованню. Дошкільники опанували основні математичні поняття, вміють лічити, розрізняти часові проміжки, орієнтуватись в просторі, завдяки використанню ігрових форм роботи. Діти на достатньому рівні володіють поняттями, вміють застосовувати свої знання для вирішення завдань різної складності.

СТАРШИЙ ДОШКІЛЬНИЙ ВІК

Матеріали експертизи рівнів досягнень дітей шостого року життя відповідно до вимог Базової програми показують, що загалом особливості розвитку дітей знаходяться на достатньому рівні. Високі показники у другому півріччі спостерігаються за художньо-естетичною, емоційно-ціннісною та креативними лініями розвитку за усіма сферами життєдіяльності. Порівнюючи результати експертизи рівнів досягнень дітей шостого року життя за перше та друге півріччя можна побачити, що спостерігається ріст засвоєння програмового матеріалу за усіма лініями розвитку. Це завдяки тому, що вихователями на заняттях використовувалось проведення розвиваючих та логічних ігор під час занять, у повсякденному житті у дітей сформовані навички синтезу, аналізу, порівняння, класифікації. Дошкільники вміють вирішувати, самостійно складати задачі, приклади, вільно орієнтуватися в просторі. Розвиток мовлення, виховання мовленнєвої культури дітей на різних етапах навчання та виховання - одна з найсуттєвіших проблем сучасної освіти. У зв’язку з цим зростає необхідність пошуку шляхів оптимізації процесу розвитку мовлення дітей, починаючи з перших років життя. У закладі протягом 2016-2017 н.р. велась постійна робота по виконанню ст. 10 Конституції України та Закону України «Про мови» щодо подальшого розвитку української мови. Вся ділова та навчальна документація закладу протягом звітного періоду велась державною мовою. Двічі на рік проводилось оцінювання рівня знань, умінь та навичок вихованців з українського мовлення. Педагогічний колектив ДНЗ створював україномовне середовище у закладі шляхом проведення народних свят, розваг, обрядових дійств. Вихователі широко впроваджували в роботу з дітьми народні ігри. Вихователі усіх протягом навчального року проводили заходи роботи з батьками з питань створення мовного середовища в сім’ї, а саме:

- ознайомлювали батьків з програмними вимогами до дітей даного віку;

- проводили відкриті заняття, консультації;

- вивчали досвід родин, в яких вихованці добре володіють українською мовою.

Аналіз мовленнєвих знань дітей за усіма сферами життєдіяльності показав, що спостерігається ріст засвоєння програмового матеріалу за усіма лініями розвитку.

Одним з важливіших завдань сучасного навчального дошкільного закладу є формування соціальної компетентності дитини, тобто розвиток свідомого ставлення дитини до себе як самостійної особистості, як члена суспільства, в яке їй належить гармонійно увійти, налагодити продуктивні стосунки з новим колом людей. ДНЗ стає посередником між дитиною та широким світом, саме у садку дитиною засвоюються соціальні вимоги і правила для нормального функціонування в соціумі, здійснюється прийняття норм співжиття в соціальній групі з одночасним збереженням власної індивідуальності. У закладі протягом 2016-2017 н.р. велась постійна систематична робота з правового виховання дошкільників на виконання Закону України «Про дошкільну освіту», Базового компоненту дошкільної освіти в Україні та Базової програми «Впевнений старт».

Протягом року з дітьми проводились інтегровані заняття, в які включались елементи правового виховання, а раз на тиждень - заняття з соціально-морального розвитку. Серед засобів і методів роботи можна відмітити такі: бесіда, читання художньої літератури; рольове програвання бажаної поведінки в різних життєвих ситуаціях; вправи (в тому числі на самопізнання); дидактичні ігри. Із старшими дошкільниками проводились морально-етичні бесіди за темами: «Правила доброти», «Наші обов’язки», «Як я можу допомогти батькам», «Правила чесності», «Добрі та погані вчинки» та інші. Ігри та вправи, які проводились педагогами закладу, сприяли розширенню області правових знань дітей, знайомили їх зі службами екстреної допомоги, формували почуття особистої безпеки. У закладі з 25.09. по 01.10. 2016 року було проведено тиждень правових знань «Права дитини в садку та в родині», в рамках якого було проведено конкурс малюнків, плакатів, творчих робіт, оновлено та поповнено тематичні літературні виставки, інформативні стенди з правової тематики, проводились консультації для батьків. У травні 2017р. з метою сприяння формуванню у дошкільнят гуманної та законослухняної особистості, поваги до прав і свобод інших людей, вихователем-методистом булка проведена консультація для вихователів закладу за темою «Правова абетка для дошкільників», та «Розвиваємо соціальність дитини». Робота з батьками охоплювала коло питань з таких тем: «Виховання дітей – спільна справа батьків і педагогів», «Роль сім’ї у розвитку особистості дитини», «Дотримання прав дитини. Обов’язки батьків. Конвенція ООН про права дитини», «Вікові особливості дошкільника», «Етика стосунків у сім’ї», «Типові помилки у сімейному вихованні», «Культура спілкування», «Наскільки самостійна ваша дитина», «Щаслива сім’я. Яка вона?». Були розроблені анкети для батьків. Дошкільне дитинство - це період засвоєння норм моралі та соціальних способів поведінки. Виховання соціальної компетентності вихованців ДНЗ потребує подальшого вдосконалення роботи педагогічного колективу, застосування різноманітних форм, методів навчально-виховної роботи з соціально-морального розвитку дітей.

ОРГАНІЗАЦІЯ ХАРЧУВАННЯ

Організація харчуванн я дітей в дошкільному навчальному закладі, здійснювалася на підставі Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту» (ст.35), «Про охорону дитинства» (ст.5), «Про державний бюджет на 2007 рік», Постанови Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 №1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах», інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженої Наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України 17.04.2006. за №298/227. Батьки, згідно зі ст.35, п.5 Закону України "Про дошкільну освіту", сплачували за харчування дитини у дошкільному закладі 40%. Діти з багатодітних сімей – 5 осіб. Всього у закладі 5 дитини пільгових категорій. Умови для організації харчування в дошкільному закладі задовільні. Харчоблок має необхідне приміщення, забезпечений проточною гарячою та холодною водою. Виконувалися вимоги щодо дотримання санітарно-гігієнічного режиму. Була придбана необхідна кількість миючих, дезінфікуючих засобів та спецодягу за рахунок позабюджетних коштів. Продукти в дошкільний заклад завозилися своєчасно, з сертифікатами якості. Претензій до постачальників не було. З боку адміністрації дошкільного закладу здійснювався чіткий контроль за технологією приготування страв, термінами реалізації продуктів харчування, дотриманням санітарно-гігієнічних правил, про що свідчать записи в щоденниках контролю. З метою впровадження науково-обґрунтованих раціонів харчування дітей в дошкільному закладі розроблена картотека страв, яка погоджена і затверджена відділом гігієни і харчування дітей районної СЕС.

МЕДИЧНИЙ СУПРОВІД

  Керуючись санітарними правилами для дошкільних навчальних закладів було проведено аналіз захворюваності дітей за 2016 - 2017 навчальний рік. Зменшилась захворюваність ангіною, пневмонією, крапельними інфекціями. Зовсім відсутні такі захворювання, як кір, скарлатина, дерматити, алергічні захворювання, травми. Для зниження захворюваності колективом ведеться копітка робота, зокрема це:

1. Організація роз’яснювальної роботи з дітьми та батьками профілактики захворювань.

2. Систематичне щеплення дітей.

3. Дотримання вимог санітарії.

4. Здійснення загартування вихованців.

5. Організація фізичного виховання.

6. Чітке дотримання режиму.

7. Взаємодія медсестри дошкільного закладу з дитячою поліклінікою.

Також діти були оглянуті лікарями – спеціалістами

Регулярно проводились антропометричні вимірювання дітей.

ФІЗКУЛЬТУРНО-ОЗДОРОВЧА РОБОТА

У 2016-2017 навчальному році з метою особистісного розвитку дитини засобами зміцнення фізичного та психічного здоров'я дошкільнят та з метою підвищення рівня професійної майстерності педагогів та їхньої самоосвіти були проведена педрада «Здоров`я дитини майбутнє України» яка сприяла поліпшенню організації роботи з фізичного виховання протягом дня. Колективний перегляд фізкультурно – оздоровчої роботи з використанням інноваційних технологій, оздоровчої гімнастики для дітей. Індивідуальне вивчення книги Л.Д. Глазиріної «Фізична культура дошкільникам» забезпечило збільшення обізнаності батьків щодо організації роботи на заняттях. Проведення цих заходів сприяло покращенню рівня обізнаності педагогів з питання організації фізкультурно-оздоровчої роботи, поліпшенню підготовки та організації у повному обсязі організаційних форм роботи з фізичного виховання: фізкультурних занять на відкритому повітрі, у тому числі пішохідних переходів, ранкової гімнастики, гімнастики пробудження, фізкультхвилинок і фізкультпауз, фізкультурних розваг і свят, Днів і тижнів здоров'я.

Використання різноманітних форм роботи (ігор, змагань, естафет, розваг) сприяло підтримуванню інтересу дітей до занять з фізкультури.

БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ

З метою забезпечення реалізації державної політики в галузі охорони дитинства, запобігання випадкам дитячого травматизму і загибелі дітей, дотримання порядку повідомлення та обліку нещасних випадків проведено аналіз стану профілактичної роботи з питань безпеки життєдіяльності та охорони життя і здоров’я дітей у дошкільному навчальному закладі, який показав, що колективом закладу проводиться певна робота з цього питання. У відповідності до нормативно-правових документів ведеться документація, навчальний заклад забезпечений нормативно-правовими документами. Згідно з графіками проводились інструктажі з працівниками з безпеки життєдіяльності дітей, охорони праці, пожежної безпеки. Упродовж року розроблено пам’ятки для батьків щодо правил поведінки під час Новорічних та Різдвяних свят та відпусток батьків в літній період, вимог безпеки при проведенні Новорічних свят. Питання безпеки життєдіяльності дітей та запобігання усіх видів дитячого травматизму розглядалися на виробничих нарадах. Упродовж року були проведені наступні форми роботи з дітьми: щомісячно у групах дошкільного віку проводилися заняття щодо запобігання дитячого травматизму, заходи по ознайомленню дітей з правилами дорожнього руху, а один раз на тиждень у другій половині дня в усіх групах проводилися бесіди та розваги щодо запобігання та профілактики дитячого травматизму.

У 2016-2017 навчальному році нещасних випадків з дітьми під час навчально-виховного процесу не зареєстровано. Систематично проводились різні форми роботи з батьками –батьківські збори, консультації. Робота з батьками з правового виховання охоплювала коло питань з таких тем: «Попередження дитячого травматизму – спільне завдання ДНЗ і сім`ї», «Спільна робота сім`ї та дошкільного закладу з фізичного виховання», «Вікові особливості дошкільника», «Етика стосунків у сім’ї», «Типові помилки у сімейному вихованні», «Культура спілкування», «Розвиваючі ігри». Ці заходи сприяли підвищенню педагогічної обізнаності батьків.

ЗМІЦНЕННЯ МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНОЇ БАЗИ

Значна увага приділялась збереженню та зміцненню матеріальної бази, благоустрою території. Завдяки благодійній допомозі батьків та виділеним коштам з місцевого бюджету, були виконані поточні ремонтні роботи у вприміщенні  ДНЗ. Під час двомісячника по благоустрою території закладу було висажено дерева. Були оновлені та закладені нові клумби. Були придбані атрибути для спортивних осередків в групі, оновлені атрибути для рухливих ігор. Була проведена підписка періодичних видань.  Підводячи підсумки минулого навчального року можна стверджувати, що робота з дітьми велась систематично, цілеспрямовано, комплексно, з урахуванням вікових можливостей дітей та відповідно вимог Базової програми.

КАДРОВИЙ СКЛАД

Завідувач - Слюсар Оксана Миколаївна.

Вихователь  - Ятченко Лідія Василівна.

Музичний керівник - Григор"єва Наталія Олексіївна.

Помічник вихователя - Оропай Олена Леонідівна.

Машиніст  з прання та ремонту одягу та білизни - Карабут Людмила Василівна.

Полтавська область

лубенський район

с. Духове

с. Карпилівка

с. Гінці

Територія обслуговування
Духівський ДНЗ "Барвінок" в 2017-2018 навчальному році працює за програмою розвитку дитини дошкільного віку "Українське дошкілля"/ О.І. Білан.
Мова викладання - українська.
bottom of page